Kuntavaalit 2025

Uutiset

Luonnonsuojeluyhdistyksemme otti käyttöön kuntavaalivaikuttamisessa Suomen luonnonsuojeluliiton lähimetsäsitoumuksen, jonka avulla oli helppo lähestyä ehdokkaita. Lähimetsäsitoumuksen allekirjoitti 26 karkkilalaista kuntavaaliehdokasta eri puolueista. Lähiluonnon puolustajista 16 ehdokasta valittiin kaupunginvaltuutetuiksi uuteen valtuustoon.

Karkkilan luonnonsuojeluyhdistys ja kuntavaalit

Luonnonsuojeluyhdistyksemme otti käyttöön kuntavaalivaikuttamisessa Suomen luonnonsuojeluliiton lähimetsäsitoumuksen, jonka avulla oli helppo lähestyä ehdokkaita. Lähimetsäsitoumuksen allekirjoitti 26 karkkilalaista kuntavaaliehdokasta eri puolueista. Lähiluonnon puolustajista 16 ehdokasta valittiin kaupunginvaltuutetuiksi uuteen valtuustoon. Karkkilan kaupunginvaltuustossa on 31 valtuutettua ja niukka enemmistö on nyt lähiluonnon suojelijoita. Lähiluonnon ja kuntametsien tulevaisuus on turvattu. Tähän luotamme. On ihana kirjoittaa hyviä uutisia!


Onnittelemme uusia kaupunginvaltuutettuja ja kiitämme Suomen luonnonsuojeluliittoa loistavasta vaalivaikuttamisen työkalusta.